נגעים בעור – כל מה שרציתם לדעת

הם נמצאים בכל מקום על הגוף, ולעיתים גם לא מרחמים עלינו בנוכחות שלהם במקומות בהם אנחנו פחות רוצים שיראו אותם. נגעים בעור נמצאים אצל מרבית האוכלוסיה, ובעוד בעבר הטיפולים היו בעייתים, ממש כמו הסרת קעקועים כיום ישנה טכנולוגיה חדשנית נוחה ומהיר לטיפולים עבור הסרת הנגעים.

אפשר לחזור לשגרת עבודה מלאה, לחיים שגרתיים וללא סיבוכים של אי נוחות משמעותית.

הסרה של נגעים בעור – כי מותר לכם

זה נכון, כל אחד ואחת מאיתנו נבראו באופן טבעי וכל אחד ואחת מאיתנו יפים כפי שנולדנו. יחד עם זאת, אף אחד לא אמר שאנחנו חייבים להשאיר על גופנו נגעים אלו ואחרים שהופיעו לנו על העור ולהרגיש לא בנוח ברמה אסתטית.

העידן הנוכחי מאפשר לנו קבלת טיפולים אסתטיים שלא היו קיימים בעבר, ובעוד הטכנולוגיה והחדשנות הגיעה לכל פינה אפשרית, ולכל תחום ותחום, גם עולם האסתטיקה נהנה ממגוון אדיר של טיפולים איכותיים ולא פולשניים המאפשרים לנו ליהנות מטיפולי הסרת נגעי עור או טיפולים של נגעים בעור באופן שאינו פולשני, נוח, ומאפשר לנו לחזור לשגרה שלנו ללא שום בעיה לאחר הטיפולים.

נגעים בעור בעבר אופיינו כסיטואציה שבה יש לטפל באמצעים ניתוחיים, אך כיום לא כך הדבר. ישנן סיבות רבות להסרה של נגעים אלו והעיקריות שבהן הן או רפאיות או אסתטיות. נגעים אלו נחשבים לאינם אסתטיים ואצל אנשים מסוימים גם עלולים להתפתח לגידולים ממאירים.

ישנן גם סיבות רפואיות נוספות להסרת הנגעים, הם עלולים לפגום באיכות החיים במגוון של סיטואציות. על כל החלטה זו או אחרת יש כמובן להיוועץ עם רופא עור מקצועי ובעל המלצות על מנת להחליט אם יש צורך בהסרה של נגעים בעור ובטח לבטח שלא לקבל החלטה כזו על דעת עצמכם.

הרופא לוקח דגימה מנגע העור, מעביר למעבדה, וכך בעצם מגיעים להחלטה האם יש צורך להסיר בשל מצב רפואי, או בשל מצב אסתטי.

אם אתם רואים שנגעי העור מופיעים אצלכם לאחר גיל 25, והן גדלות, או משנות את הצבע או מדממות או מכאיבות, יש לפנות באופן דחוף לרופא על מנת לבדוק אותם.
נגעים בעור

איך מסירים נגעים בעור ?

הסרה של נגעים יכולה להתבצע בדרך הקלאסית של פעם, בהליך כירורגי ובהרדמה מקומית ועם סכין מנתחים ותפירת תפרים.

שיטה נוספת מהעבר היא גילוח הנגעים וצריבה במחט חשמלית. השיטו היותר חדשניות הן צריבה בלייזר, או הקפאת הנגעים באמצעות חנקן נוזלי או אמצעים כימיים.

את השיטה הכי מתאימה לכם תוכלו לגלות רק לאחר שתגלו אם הנגעים הם בעיה רפואית, או בעיה אסתטית בלבד. כמובן שסוג השיטה נקבעת גם בשל סוג העור, ההיסטוריה הרפואית של העור ובכלל ההיסטוריה הרפואית שלכם.

את הליך הסרת הנגעים מקבלים מהרופאים המטפלים, ולמעשה לא מדובר בהליך מורכב מדי. אם אתם מבצעים בכל זאת בשיטה הקלאסית הכירורגית חשוב להפסיק לקחת תרופות הנוגדות קרישה עשרה ימים לפני ביצוע ההליך. כמו כן, מומלץ שלא לשזף את האיזור באור השמש שבועיים לפני הסרת הנגעים ולגלח את האיזור לקראת ביצוע ההליך.

אחרי שמסירים את הנגעים מומלץ שלא להרטיב את איזור ההסרה ליממה שלמה ולא לחשוף את המקום לאור השמש באופן ישיר למספר חודשים. ישנם צוותים רפואיים שאף יגדילו ויבקשו שלא לחשוף את המקום לאור השמש מעל לשנה, גם נושא זה מאד אינדיבידואלי. הקפידו גם למרוח את המשחות הרלוונטיות על המקום בהתאם להנחיות הצוות.

בחירת צוות מקצועי

כמו כל תהליך אסתטי שאנחנו עוברים בין זהו תהליך של הסרת צלקות ובין אם זהו תהליך של הסרת נגעים בעור או אפילו הסרת קעקועים גם כאן עלינו לבחור את הצוות הרפואי בקפידה ובכובד ראש.

היות והסרת נגעים הוא הליך רפואי לכל דבר, גם אם אסתטי חשוב לבדוק היטב מי הצוות המטפל בכם. בקשו המלצות חוות דעת, בקשו לשוחח עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה ואל תהססו גם לראות תמונות של לפני ואחרי. חשוב לדבר על סיכונים, חשוב לוודא האם ישנן צלקות הנשארות, וכמובן לשאול את האנשים שאתם הכי סומכים עליהם.

אתם מפקידים בידי אנשי המקצוע הרפואיים את הדבר החשוב לכם ביותר, בריאותכם, גופכם ומצבכם הנפשי לאחר הטיפול. ועל איכות לא מתפשרים.

נגעים בעור – שאלות ותשובות

  • האם ישנם סיכונים?

כמו בכל תהליך בו מבצעים פעולה אסתטית בגוף, גם כאן כמובן יש סיכונים. הסרת נגעים בעור עלולה להביא לכך שתהיינה צלקות שונות וכמובן שגם ישנו טיפול של הסרת צלקות בלייזר שיכול לסייע לכם. יחד עם זאת, אל תהססו לשאול על סיכונים כי המענה על כך יעניק לכם את הצלחת הטיפול המקסימלית.

  • מהי העלות להסרת נגעים?

עלויות מאז ומתמיד היו גורם משמעותי שיכול לגרום לכם להחליט לכאן ולכאן, אך חשוב לקחת בחשבון שכאשר מדובר בנגעים בעור שהם אינם אסתטיים, אלו נושאים רפואיים שיכול מאד להיות שתהיה לכם גם השתתפות מסוימת לכך.

צריבה בחנקן נוזלי או לייזר יכולה לעלות כמה מאות שקלים, הליכים מורכבים יותר יכולים להגיע לסכומים גבוהים יותר. כדאי לבדוק הסדרים עם קופות החולים, או אפילו ביטוחים פרטיים. כך או כך, התהליכים מאד משתלמים מכל בחינה שהיא.

  • כיצד הסרת הנגעים משפיעה על איכות החיים?

ככל שמדובר באסתטיקה, איכות החיים שלכם תשתפר פלאים. לפתע תגלו שנוח לכם יותר ללכת לים, לבריכה, ללבוש חשוף וגם אפילו להתלבש בעונות הקיץ בצורה שלא תפריע לכם או תגרום לכם לאי נוחות בפגישות עם אנשים, או אפילו דייטים. לאסתטיקה יש השפעה מאסיבית על החיים שלנו, ולא בכדי הטכנולוגיה נגעה בה בחדשנות איכותית.

אם נהנת לקרוא, נשמח שתשתף את המידע:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
נושאי המאמר
ליצירת קשר:
מאמרים קשורים:

הצהרת נגישות

אתר hasara מחויב להתאמות נגישות לאנשים עם מוגבלויות בהתאם להוראות תקנה 35. האתר עומד בדרישות הוראות תקנה 35, התקן הישראלי תי 5568 המבוסס על מסמך

קרא עוד »